Budapesten még éjszaka sem áll meg az élet, az utcákon – főleg a belső kerületekben – ilyenkor is jelentős a forgalom. Különösen igaz ez a péntek és szombat éjjelre, amikor a legtöbb fiatal szórakozni indul. A főváros pezsgő éjszakai életének forgalmát az éjjel-nappal közlekedő 6-os villamos 200E busz, továbbá 48 éjszakai autóbuszjárat biztosítja: éjszaka nemcsak a belvárosban közlekedhetsz, de a külső kerületekbe is eljuthatsz a BKK járataival. Az éjszakai járatok egységes, összehangolt menetrendű hálózatot alkotnak, amelynek gerincét a főváros egy-egy átellenes pontját a belvároson keresztül összekötő járatok alkotják. Ezek az éjszakai járatok nemcsak a külső és a belső városrészek közvetlen kapcsolatát adják, de összehangolt menetrendjüknek köszönhetően rövid várakozási idővel szállhatunk át egy másik gerincjáratra vagy a többi éjszakai járatra is.
Éjszakai menetrend és éjszakai vonalhálózati térkép
- Éjszakai menetrendek
- Éjszakai vonalhálózati térkép (sematikus térkép)
- Éjszakai vonalhálózati térkép (részletes térkép)
Jegyek és bérletek
Az éjszakai járatokat normál díjszabással veheted igénybe, azaz az összes jegy és bérlettípust használhatod rajtuk, ami jó az adott útvonalon napközben közlekedő autóbuszokra.
Hol vásárolhatod meg az éjszakai járatokra a jegyet?
- A BKK Ügyfélközpontjai és pénztárai általában estig tartanak nyitva. Ezt követően az éjjel-nappal működő BKK-automatákból tudsz jegyet vásárolni. Az éjszakai autóbuszjáratokon a járművezetőtől, valamint – ha az adott buszon a biztonsági őr jegyellenőrzést végez – a biztonsági őrtől is vásárolhatsz jegyet. A járművezetőnél váltott vonaljegy ára 600 forint. A repülőtéri vonaljegyet, valamint napijegyet és bérletet a BudapestGO alkalmazásból is megvásárolhatod.
- A BKK Ügyfélközpontjainak és pénztárainak nyitvatartását és elhelyezkedését, továbbá a BKK-automaták pontos helyét a www.bkk.hu/pontkereso oldalon tudod megnézni. A keresőprogram úgy is beállítható, hogy csak az éjszaka is működő automatákat mutassa.
A jegyeket és bérleteket elővételben is megválthatod. - A diákbérletekkel, diákkedvezményekkel kapcsolatban leggyakrabban felmerülő kérdéseket és válaszokat ide kattintva olvashatod.
Jegyellenőrzés és felszállási rend
- Kizárólag érvényes jeggyel, bérlettel vagy díjmentességet igazoló okmánnyal utazhatsz. A jegyet felszállás (járművön váltott jegyet a vásárlás) után azonnal érvényesítened kell.
- Ha a járművön a biztonsági őr jegyellenőrzést végez, vagy első ajtós felszállási rend van érvényben, a jegyet, bérletet, díjmentességet igazoló okmányt meg kell mutatnod. Első ajtós felszállási rendben a jegyedet a járművezető mellett elhelyezett jegykezelő készülékkel kell érvényesítened.
- A szóló autóbuszokra és néhány csuklós autóbusszal közlekedő éjszakai járatra csak az első ajtón lehet felszállni.
- A 6-os villamoson folyamatos, az éjszakai autóbuszokon eseti jellegű a jegyellenőrzés.
Fontosabb csomópontok térképe
Az éjszakai járatok menetrendjét úgy alakítottuk ki, hogy a ritkábban közlekedő autóbuszok a legfontosabb csomópontokon bevárják egymást, az átszállás zökkenőmentes legyen.
Az éjszakai hálózat fontosabb csomópontjai (a névre kattintva megnézheted a csomópont térképét, a járatok indulási helyszínét):
Mire figyeljünk?
A járműveken és a megállókban, a metró, a HÉV és a fogaskerekű utasok által használt területein tilos:
- dohányozni,
- ételt és italt fogyasztani,
- szemetelni,
- jogtalanul hirdetményt elhelyezni,
- a közlekedést, illetve az utasokat zavarni,
- az ott lévő eszközöket, tárgyakat bármilyen módon rongálni.
Közlekedési tippek
- Az éjszakai járművön ülj közel a járművezetőhöz, szerelvényeknél az első kocsiba.
- Ha veszélyben érzed magad, kérj segítséget az éjszakai járaton szolgálatot teljesítő biztonsági őrtől vagy a járművezetőtől.
- A biztonsági őrök az éjszakai autóbuszainkon elsősorban a magasabb kihasználtságú első ajtós felszállási rendben közlekedő szóló autóbuszokon látnak el szolgálatot.
- Figyelj a tolvajokra! Javasoljuk, hogy a válltáskádat a vállon átvetve hordd magad elé, vagy az oldaladhoz szorítva.