Ugrás a főmenühözUgrás a fő tartalomhozUgrás a lábléchez

Általános szerződési feltételek

Általános Szerződési Feltételek

Budapest Kártya online vásárlás

 

Bevezető rendelkezések

A Budapest Kártya a BKK Budapesti Közlekedési Központ Zártkörűen Működő Részvénytársaság (BKK Zrt.) (székhely: 1075 Budapest, Rumbach Sebestyén utca 19-21.; cégjegyzékszám: 01-10-046840; adószám: 23028966-4-44) terméke, a főváros egyetlen hivatalos városkártyája. Jelen Általános Szerződési Feltételek határozzák meg bkk.hu domain név alatt üzemeltetett webshopból (a továbbiakban: Webshop) történő vásárlás feltételeit.

Általános szerződési feltételnek (a továbbiakban: ÁSZF) minősül az olyan szerződési feltétel, amelyet az egyik fél több szerződés megkötése céljából egyoldalúan, a másik fél közreműködése nélkül előre meghatároz, és amelyet a felek egyedileg nem tárgyalnak meg. Az Általános szerződési feltétel csak akkor válik a felek megállapodása, illetőleg a szerződés részévé, ha a másik fél annak tartalmát elismerte, és ha azt a másik fél kifejezetten, ennek hiányában ráutaló magatartással elfogadta. Jelen ÁSZF a Ptk. 6:77. §-ában hivatkozott általános szerződési feltételnek tekintendő, és akként kezelendő.

 

1. Az ÁSZF célja

A BKK Zrt. által meghatározott ÁSZF célja, hogy részletesen szabályozza a BKK Zrt. által forgalmazott – jelen ÁSZF 1. számú mellékletét képező termékleírás szerinti – Budapest Kártya termékek Webshopból történő megvásárlásának feltételeit.

Az ÁSZF célja továbbá, hogy meghatározza a 2025. július 1. napja előtt vásárolt „Tourist Pass” és „e-XPLORER” megnevezésű egyéb városkártyák felhasználhatóságát. A 2025. május 1. és július 1. között értékesített „Tourist Pass” és „e-XPLORER” megnevezésű egyéb városkártyák felhasználása legkésőbb 2026. április 30-ig lehetséges.

 

2. Az ÁSZF nyelve

A jelen ÁSZF magyar és angol nyelven készült. A két szöveg esetleges eltérése esetén a magyar nyelvű szöveg az irányadó.

 

3. Az ÁSZF tárgyi és időbeli hatály:

Az ÁSZF hatálya kiterjed a BKK Zrt. által üzemeltetett Webshopból történő vásárlásra, valamint az ehhez kapcsolódó jogokra, kötelezettségekre. Jelen ÁSZF 2025. július 1. napjától, annak visszavonásáig hatályos.

 

4. Az irányadó jog

A jelen ÁSZF-ben nem szabályozott kérdéseket illetően a mindenkor hatályos magyar jogszabályok az irányadóak, így különösen:

  • az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII törvény;

  • az Információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény;

  • az Európai Parlament és a Tanács 2018. április 27-i (EU) 2016/679. számú, a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46 EK irányelv hatályon kívül helyezéséről szóló rendelete (GDPR);

  • a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (Ptk.);

  • az Európai Parlament és a Tanács fogyasztók jogairól szóló 2011/83/EU számú irányelve;

  • a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Kormányrendelet) rendelkezései külön kikötés nélkül is irányadóak.

5. Fogalomtár

Fogyasztó: a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy.

Távollévők között kötött szerződés: olyan fogyasztói szerződés, amelyet a szerződés szerinti termék vagy szolgáltatás nyújtására szervezett távértékesítési rendszer keretében a felek egyidejű fizikai jelenléte nélkül úgy kötnek meg, hogy a szerződés megkötése érdekében a szerződő felek kizárólag távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszközt alkalmaznak.

Távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszköz: olyan eszköz, amely alkalmas a felek távollétében – szerződés megkötése érdekében – szerződési nyilatkozat megtételére. Ilyen eszköz különösen a címzett vagy a címzés nélküli nyomtatvány, a szabványlevél, a sajtótermékben közzétett hirdetés megrendelőlappal, a katalógus, a telefon, a telefax és az internetes hozzáférést biztosító eszköz.

Vis maior: olyan előre nem látható, elháríthatatlan eseményt vagy cselekményt jelöl, amely kívül esik a Felek hatáskörén, a szerződés hatálybalépése után áll elő, és amely fizikailag vagy más módon megakadályozza a szerződésszerű teljesítést. Ilyen esemény különösen, de nem kizárólagosan a természeti csapás, időjárási katasztrófa, földrengés, tűzvész, árvíz, járvány, biztonsági intézkedések, tömegmegmozdulás, terrorcselekmény, zendülés, rendzavarás, zavargások, forradalom, államcsíny, polgárháború, embargó, robbanás, fenntartói megszorító intézkedések, államcsőd, valamint az általános sztrájk. A vásárlással Vásárló vevő tudomásul veszi, hogy a jelen jogviszony szempontjából járványnak tekintik a szerződés hatálybalépését követően bekövetkezett olyan egészségügyi helyzetet, amely megfelel a fertőző betegségek és a járványok megelőzése érdekében szükséges járványügyi intézkedésekről szóló 18/1998. (VI. 3.) NM rendeletben meghatározott fogalomnak és amely kapcsán a Kormány, önkormányzat vagy bármely illetékes hatóság megállapítja a járvány bekövetkezését és korlátozó intézkedéseket vezet be.

 

6. A BKK Zrt., mint szolgáltatást nyújtó adatai:

BKK Budapesti Közlekedési Központ Zártkörűen Működő Részvénytársaság

Székhely:                                                         1075 Budapest, Rumbach Sebestyén utca 19-21.

Cégjegyzékszám:                                           01-10-046840                                               

Statisztikai számjele:                                    23028966-4931-114-01

Adószám:                                                        23028966-4-44

ÁFA csoportazonosító szám:                      17781372-5-44

 

Tárhelyszolgáltató neve, e-mail címe:

BKK Budapesti Közlekedési Központ Zártkörűen Működő Részvénytársaság

e-mail cím: [email protected]

 

7. Az ÁSZF elfogadása a Vásárló részéről

Az ÁSZF elfogadása a Webshopból történő vásárlás előfeltétele. A feltételek elfogadásának minősül, ha a Vásárló a Webshopból vásárlást kezdeményez.

Jelen ÁSZF kizárólag elektronikus formában kerül megkötésre. Az ÁSZF módosításáról a BKK Zrt. időben, a Webshop nyitóoldalán tájékoztatja a vásárlókat.

 

8. A Vásárlás, voucher beváltás menete

8.1. A Webshopban egy vásárlási tranzakció alkalmával több darab Budapest Kártya megvásárlása kizárólag ugyanabból a kártyatípusból lehetséges. Amennyiben a Vásárló eltérő kártyatípusokat szeretne megvásárolni, azt az egyes kártyatípusokra külön-külön elindított vásárlási tranzakcióval teheti meg.

8.2. A Budapest Kártya sikeres megvásárlását követően Vásárló e-mailben kap egy, a megvásárolt kártyá(k)ra beváltható vouchert, melyet a beváltás alkalmával papíron vagy elektronikus eszközön is be lehet mutatni, illetve a vásárlástól számított legfeljebb 8 naptári napon belül kap egy elektronikus számlát. A Budapest Kártya átvételéhez a vouchert a BKK Zrt. kijelölt Ügyfélközpontjaiban lehet Budapest Kártyára beváltani, amely a szolgáltatások igénybevételére jogosít. A voucher önmagában nem használható fel a szolgáltatások és a kedvezmények igénybevételére. A voucher a következő BKK Ügyfélközpontokban váltható be:

  • Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2A és 2B terminálon található ügyfélközpontok

  • Városháza park ügyfélközpont (Budapest Card Centre)

  • Deák Ferenc tér ügyfélközpont

  • Keleti pályaudvar ügyfélközpont

  • Déli pályaudvar ügyfélközpont

  • Kelenföld ügyfélközpont

Az ügyfélközpontok elérhetősége a BKK Zrt. honlapján található: Ügyfélközpontok - BKK.hu. A vásárlást követően a Webshopban kapott vouchert a Vásárló a kijelölt ügyfélközpontok egyikében a megfelelő Budapest Kártyára válthatja be. Az elektronikus számlát a BKK Zrt. az online vásárlás során megadott névre és címre állítja ki. A számlán szereplő adatok utólagos módosítására nincsen lehetőség.

8.3.    A Budapest Kártyák átvétele után az érvényesség kezdetének időpontját (dátum, óra, perc) a kártya tulajdonosa írja rá a kártyára, és azonosító szám (személyi igazolvány száma vagy útlevélszám) megadásával érvényesíti azt. A fentiek alapján a Budapest Kártyán kötelező az érvényesség kezdete időpontjának és az azonosító számának a feltüntetése. A Budapest Kártya típusától függően, az érvényesítéstől számított 24, 48, 72, 96, 120 órán keresztül használható fel.

8.4.   A Budapest Kártya vouchert csak a rajta szereplő beváltóhelyeken lehet beváltani. Az online megvásárolt kártyákat csak a foglalást igazoló, a 8.2. pontban részletezett módokon bemutatott voucher ellenében lehet kiadni. A Budapest Kártya birtoklása önmagában feljogosítja a Budapest Kártya birtokosát az ahhoz kapcsolódó jogosultságok igénybevételére a kártyán feltüntetett érvényességi idő szerint.

8.5.   Az átírt, átjavított, olvashatatlanul vagy nem teljesen kitöltött Budapest Kártyák érvénytelenek, és azokat BKK Zrt. nem cseréli ki.

8.6.    A Budapest Kártya használatának részletes ismertetése, valamint az adott évi elfogadóhelyek bemutatása aBudapest Kártya - BKK.hu  weboldalon található.

8.7.    BKK Zrt. nem vállal felelősséget a más adatszolgáltatók által a Budapest Kártyával kapcsolatban közölt információkért.

 

9. Ügyfélszolgálat, panaszkezelés

9.1. A Budapest Kártya működésével és használatával, illetve reklamációkkal kapcsolatos ügyekben a BKK Ügyfélközpont, Városháza park (Budapest Card Centre) jár el és ad felvilágosítást személyesen, továbbá általános kérdésekben a BKK Ügyfélszolgálatához is lehet fordulni telefonon, e-mailen vagy levélben.

9.2. Elérhetőségek:

A BKK Ügyfélközpont, Városháza park (Budapest Card Centre) elérhetősége:

1052 Budapest, Városháza Park (a 100E Repülőtéri Expressz Deák Ferenc téri felszállóhelyénél)
Nyitva tartás: H-V 09:00 – 19:00

A BKK Ügyfélszolgálat elérhetősége:

Telefonszáma: + 36 1 3 255 255

E-mail: budapestcardbkk.hu

Levelezési cím: 1241 Budapest, Pf. 200.

9.3. A BKK Zrt. kapcsolattartás szempontjából fontosabb szervezeteinek további elérhetőségeit a BKK Zrt. Üzletszabályzatának IV. 5. pontja tartalmazza.

9.4. A bejelentések kezelésének, kivizsgálásának, valamint a bejelentések megválaszolásának és a bejelentő tájékoztatásának rendjéről a vásárló által elfogadott jelen ÁSZF és a BKK Zrt. Üzletszabályzatának VIII. fejezete rendelkezik A BKK Zrt. Üzletszabályzata a https://bkk.hu/jegyek-es-berletek/utazasi-feltetelek/ hivatkozáson tekinthető meg. 

 

10. Elállási jog gyakorlása

10.1. Fogyasztónak a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 8:1. § (1). bekezdés 3. pontja szerint csak a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy minősül, így jogi személyek nem élhetnek az indokolás nélküli elállási joggal.

10.2. Jelen ÁSZF értelmében eladónak a BKK Zrt., fogyasztónak a Budapest Kártya termékcsalád bármelyik kártyáját megvásárló természetes személy minősül.

10.3. A 4. pontban hivatkozott Kormányrendelet 20. §-a szerint az üzlethelyiségen kívül kötött és a távollévők között kötött (ideértve a Weboldalon történő vásárlást) szerződés esetén a Vásárlót a szerződéskötéstől számított 14 napon belül indokolás nélküli elállási jog illeti meg az aktiválatlan termékek esetén.

10.4. Aktiválatlan terméknek minősül minden online vásárolt Budapest Kártya voucher, amíg a fizikai kártyára történő beváltása nem történik meg.

10.5. A Vásárló a Kormányrendelet 20. §-ban biztosított jogát a linken elérhető űrlap-minta kitöltésével és BKK Zrt. részére eljuttatásával gyakorolhatja.

10.6. Amennyiben a Vásárló a jelen ÁSZF-nek megfelelően eláll a szerződéstől, a Budapest Kártya vouchert nem váltja be, a BKK Zrt. legkésőbb az elállásról való tudomásszerzésétől számított 30 napon belül visszatéríti a Vásárló által ellenszolgáltatásként megfizetett teljes összeget. A BKK Zrt. a Vásárlónak visszajáró összeget az általa igénybe vett fizetési móddal megegyező módon téríti vissza.

10.7. Vásárló a szerződéskötéstől számított 14 napon túl elállási jog kizárólag vis maior esetén illeti meg.

 

11. Adatvédelem, adatbiztonság

A BKK Zrt. Adatvédelmi tájékoztatója a jelen ÁSZF 2. számú melléklete képezi. Vásárló az ÁSZF elfogadásával feltétlenül és visszavonhatatlanul kijelenti, hogy az ÁSZF-et, az Adatvédelmi tájékoztató elolvasta, megértette, tudomásul vette és magára nézve kötelezőnek ismerte el.

 

12. Az ÁSZF módosítása

A BKK Zrt. fenntartja a jogot, hogy az ÁSZF-et részben vagy egészben bármikor módosítsa. Az ÁSZF módosítása minden esetben egységes szerkezetű ÁSZF közzétételével történik, és annak hatályba lépésével a korábbi ÁSZF hatályát veszti.

 

13. A Webshop felhasználási feltételei

13.1. A BKK Zrt. Vásárlónak egy korlátozott, személyes, nem kizárólagos, nem kereskedelmi, visszavonható, nem átruházható felhatalmazást nyújt, hogy a Webshopon elérhető tartalmak egyetlen példányát megtekintse (kivéve a forrás- és objektumkódokat), mely általánosságban nyilvánosan elérhető a Webshop használatával, feltéve, hogy

a) a Vásárló megőriz minden védjegyet, szerzői jogi vagy tulajdoni jogi értesítést, amit az eredeti tartalom vagy a Vásárló által készített bármely másolat tartalmaz,

b) a Vásárló nem enged, segít vagy bújt fel bármely harmadik személyt (akár haszonszerzési céllal, akár anélkül), hogy lemásolja vagy átalakítsa és

c) nem próbál meg manipulálni a Webshopon keresztül elérhető tartalmakat bármilyen módon.

13.2.  A Vásárló (és általa más harmadik személy) nem jogosult a Webshop tartalmait átrendezni, módosítani, kicserélni, nyilvánossággal megosztani, továbbadni, közzétenni, újra közzétenni, terjeszteni, sugározni, eladni, bérelni, bérbe adni, feltölteni, belőle kereskedelmi célú származékos anyagokat készíteni, vagy másképpen felhasználni.

13.3. Bármely, a Webshopon elérhető tartalom tiltott vagy jogszerűtlen felhasználása szigorúan tilos, és polgári, valamint büntetőjogi eljárást von maga után a vonatkozó jogszabályok szerint.

13.4. A Webshop múltbeli, jelenlegi és jövőbeli tartalmait, nem kizárólagosan beleértve a Webshop felépítését, kivitelezését, szövegeket, képeket, fényképeket, illusztrációkat, összeállításokat, adatbázisokat, tulajdonosi információkat, a Webshop minden szerzői vagy más joggal védhető elemét (beleértve a forrás- és objektumkódokat) és minden egyéb, a BKK Zrt.-hez köthető anyagot, magát a Weboldalt, logókat, tartományneveket, szabadalmakat és minden szellemi terméket (egyenként és összességében Tartalmakat) a szerzői jogi és tulajdonosi oltalom védi, és a BKK Zrt. tulajdona.

13.5 A Webshopot a Vásárló csak jogszabályok által megengedett módon használhatja.

13.6. A Webshop használatával a Vásárló nem szerez a Webshop vagy az általa elérhető tartalomra vonatkozóan semmiféle szellemi tulajdonjogot. Egyik Vásárló sem jogosult a Webshopról származó tartalom felhasználására, kivéve, ha arra engedélyt kapott a BKK Zrt.-től, illetve, ha a törvény azt más módon lehetővé teszi. A jelen felhasználási feltételek nem biztosítanak jogot a Webshopon használt jelzések, logók, márkajelzések vagy emblémák használatára.

13.7.  A Vásárló beleegyezik, hogy a Webshop bármely részén található minden szerzői jogi előírásnak, információnak és korlátozásnak eleget tesz. A Vásárló nem változtathatja meg, nem törölheti vagy fedheti el a szerzői jog, védjegy, szabadalom vagy a Weboldal más hasonló jelzését, beleértve a letölthető, továbbított, bemutatott, nyomtatott vagy másképpen reprodukált részeket.

 

14. Felelősségkorlátozás

14.1. Amennyiben a jogszabály azt lehetővé teszi, a BKK Zrt. nem vállal felelősséget az elmaradt haszonért, kiesett bevételért, az elveszett adatokért, a pénzügyi veszteségért, illetve nem nyújt közvetett, rendkívüli, következményi, nem vagyoni vagy vagyoni jellegű kártérítést.

14.2. A BKK Zrt. a Webshopot „adott állapotában”, „minden hibájával együtt” és „megtekintett formájában” biztosítja a Vásárlók részére, és a megfelelő minőséggel, teljesítménnyel, pontossággal, eredményességgel kapcsolatos teljes kockázat a Vásárlót terheli.

14.3. A BKK Zrt. nem tartozik felelősséggel azért, hogy a Vásárló vagy harmadik személy a Webshopot milyen módon és milyen célra használja. Így különösen nem tartozik felelősséggel azért, hogy a Vásárló vagy harmadik személy a Webshop használata során tevékenységét az arra vonatkozó jogszabályok és egyéb szerződések rendelkezésének megfelelően gyakorolja-e.

14.4. A BKK Zrt. kizárja felelősségét a jogosulatlan hozzáférésből, nem rendeltetésszerű használatból, hardverhibából vagy nem megfelelő üzemeltetési környezetből (ideértve az áramkimaradást is) eredő következményekért, meghibásodásokért.

14.5. A BKK Zrt. nem tartozik felelősséggel a Webshopon szereplő adatok, információk helyességéért és ezen adatok, információk felhasználásából eredő, esetlegesen a Vásárlónál vagy bármely más harmadik személynél keletkező károkért.

14.6. A BKK Zrt. nem felelős semmiféle vírusért vagy a Webshop elérését és használatát befolyásoló egyéb korlátozó funkciókért, a Webshop egyéb webhelyekkel, szolgáltatásokkal, szoftverekkel és hardverekkel való inkompatibilitásáért, illetve semmiféle kárért vagy költségért, amely a hivatkozásokon keresztül elérhető, harmadik felek által biztosított szolgáltatások használatából ered vagy azokhoz bármely módon köthető.

14.7. A BKK Zrt. biztosítja a Vásárlók részére a Webshop évi 98%-os rendelkezésre állását. A rendelkezésre állás csak teljes naptári évre vonatkozik, töredékévre nem.

A rendelkezésre állás számításánál nem kell figyelembe venni azokat az időszakokat, amikor a szolgáltatás kiesés

• a Vásárló érdekkörében keletkező ok miatt,

• vis maior, vagy egyéb a BKK Zrt. érdekkörén kívül eső ok, így különösen időjárási viszonyok, baleset, tűzeset, súlyos energiaellátási zavar, rongálás, lopás okozta üzemzavar miatt, a tervezett üzemszünet alkalmanként legfeljebb 72 órányi időtartama alatt, történt.

Letölthető dokumentumok(1)

Budapest Kártya általános szerződési feltételekpdf215.35 kb2025.07.01. 11:37