A járványügyi veszélyhelyzet miatt nőtt a kerékpárforgalom Budapesten, hiszen sokan keresnek biztonságosabb közlekedési lehetőségeket. A bicikli népszerűsége nem véletlen, kerékpárral közlekedve lehet a legkevesebbet érintkezni utastársainkkal, ezért ez az egyik legbiztonságosabb közlekedési mód a koronavírus-járvány idején.
A Fővárosi Önkormányzat még március végén döntött úgy, hogy kihasználva a felére csökkent gépjárműforgalmat néhány fontos útvonalon ideiglenes kerékpársávokat alakít ki. Ezzel is segítve a járvány terjedésének lassítását, megelőzését.
Lépésről lépésre - 20 kilométerrel nő a bringasávok hossza
Április elején civil szervezetekkel történő gyors szakmai egyeztetés után elkezdődhetett a munka.
- Első lépésként a Bartók Béla úton, a Móricz Zsigmond körtér és Tétényi út közötti szakaszán,
- második lépésként a Tétényi úton a Bartók Béla út - Etele út között kezdődött el a munka,
- harmadik lépésként 2020. április 18-án pedig az Üllői úton kezdődik a kivitelezés, ahol a Kálvin tér és a Könyves Kálmán körút között lehet majd biztonságosabban kerékpározni. Szombaton a táblák kihelyezésével indul a munka, amit – az időjárás függvényében – vasárnaptól a további munkarészek követnek.
Nem kell sokat várni a következő lépésekre sem, ha az új kerékpársávok sikeresen szerepelnek az Üllői úton, a következő lépésben a Rákóczi út is kerékpárbaráttá válhat. A teljes budapesti kerékpárforgalmi főhálózat hossza 325 kilométer, amely a jelenlegi fejlesztésének köszönhetően mintegy 20 kilométerrel bővül, ráadásul a főváros legfontosabb szakaszain.
Budapest, 2020. április 17.
Budapesti Közlekedési Központ