Ugrás a főmenühözUgrás a fő tartalomhozUgrás a lábléchez

Közös kampány a gyermekek biztonságáért a nyári szünetben

Budapest, 2025. június 25. – Közös sajtótájékoztatón hívta fel a közlekedők figyelmét a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) és a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) arra, hogy a nyári szünet idején fokozottan figyelni kell a gyerekekre a közutakon. A vakáció végéig tartó közös kampány célja a járművezetők figyelmének felhívása a gyermekek fokozott védelmére a nyári szünidő alatt, valamint a fiatal közlekedők edukálása a biztonságos közlekedési magatartásra. A következő hetekben a rendőrség célzottan ellenőrzi többek között a strandok és a játszóterek környékét.

 

Gyerekcsoport halad át egy zebrán a Hősök terénél egy rendőr felügyelete mellett

 

A nyári tanítási szünet idején a gyerekek gyakran a főváros forgalmasabb részein is megjelennek, sokszor felügyelet nélkül, kerékpárral, vagy rollerrel közlekedve. A BRFK és a BKK ezért egy egész nyárra kiterjedő ellenőrzési és figyelemfelhívó kampányt indított, amit a Hősök terénél, a Városligeti Műjégpálya előtti zebránál megtartott sajtóeseményen jelentettek be.

A gyermekek a legvédtelenebb közlekedők közé tartoznak, ezért mindannyiunk felelőssége, hogy biztonságban elérhessék úti céljukat. A fiatalok a szünidő kezdetével a korábban megszokott útvonalaktól eltérően, akár egy strand vagy egy játszótér környékén is gyakrabban feltűnhetnek. Veszélyt jelenthet, ha a fiatalok fülhallgatóval a fülükben, figyelmetlenül haladnak át például egy vasúti átjárón, amire sajnos van nemrég bekövetkezett, tragikusan végződő példa – ezekre a helyzetekre is szeretnénk felkészíteni őket

– hangsúlyozta a sajtótájékoztatón Soós Zoltán rendőr őrnagy, a BRFK Közlekedésrendészeti Főosztályának munkatársa.

 

Sajtótájékoztatón a BRFK és a BKK munkatársai

Fotó: Kovács Bendegúz, a BKK szóvivője (balra) és Soós Zoltán rendőr őrnagy, a BRFK Közlekedésrendészeti Főosztályának munkatársa (jobbra) a kampányindító sajtótájékoztatón (Forrás: BKK/Nyirő Simon)

Az akciósorozat részeként a rendőrség a kampány első három napján a Budapesten közlekedő villamosokra is felszáll, hogy munkatársaik személyesen hívják fel az utasok figyelmét a tudatosabb közlekedés fontosságára. A BKK segítségével a járműveken olyan figyelmeztető hangbemondások is lesznek, amelyek a kampány legfontosabb üzeneteit tartalmazzák.

 

Rendőrök beszélgetnek utasokkal

A rendőrség munkatársai személyesen szólítják meg az egyik fővárosi villamosvonal mentén a közlekedőket, felhívva a figyelmüket a nyári közlekedés legfontosabb tudnivalóira (Fotó: BKK/Nyirő Simon)

 

Kovács Bendegúz, a BKK szóvivője elmondta:

A gyerekeket tanítani kell a biztonságos közlekedésre, de a járművezetőknek is figyelniük kell rájuk. A nyári időszakban egy gyerek nem biztos, hogy úgy viselkedik, ahogyan a felnőttek elvárnák tőle, ezért fontos, hogy a gépjárművezetők mindig számítsanak a váratlanra. A kormány az ő kezükben van, ezért a felelősség is!

 

Vakációakció: szeptemberig folyamatosak az ellenőrzések

A BKK és a BRFK öt évvel ezelőtt, 2020-ban állapodott meg arról, hogy összehangolt akciókkal fokozza a fővárosi utazók biztonságát. A közösségi közlekedési járatok és a buszsávok ellenőrzése mellett a két társaság együttműködése kiterjed a Budapest közigazgatási területén szolgáltató taxik ellenőrzésére is. Ennek a megállapodásnak a keretében zajlik a most induló, gyermekek védelmét célzó nyári szüneti akciósorozat is.

A következő hónapokban a rendőrség munkatársai a szokásoshoz képest gyakrabban felbukkannak majd olyan helyszíneken, ahol a nyári forgalom növekedésére lehet számítani: strandok, uszodák, játszóterek, közösségi terek környékén, illetve kerékpáros útvonalak mentén.

A cél, hogy a nyári vakáció valóban biztonságos legyen minden gyerek számára, és minden közlekedő megértse: a fokozott figyelem életeket menthet.

Rendőrök egy villamosmegállóban