Ugrás a főmenühözUgrás a fő tartalomhozUgrás a lábléchez

Megújulás előtt áll a BKK automatahálózata

Budapest, 2025. augusztus 27. – A Budapesti Közlekedési Központ számára kiemelten fontos, hogy ügyfelei megbízható, korszerű eszközökön vásárolhassanak jegyet és bérletet. Ezért a BKK lefolytatta az automatahálózat teljes megújításához szükséges közbeszerzési eljárást, így a munka még az idén elkezdődik. Az elmúlt hetekben azonban a megszokottnál több meghibásodás történt a készülékeknél, ami egyértelműen jelzi: a több mint tíz éve működő géppark felújítása valóban elengedhetetlen.

 

Egy nő vásárol a BKK automatájából

 

Érezhetően növekedtek a BKK jegy- és bérletkiadó automatáinál tapasztalt technikai problémák az elmúlt időszakban. A hibák többsége a nyomtatóegységeknél jelentkezik, amelyek különösen érzékenyek az időjárásra. Csapadékos, párás időben, vagy nagy hőingadozáskor a papír könnyebben elakad, emiatt az automaták átmenetileg üzemen kívül kerülnek. Az üzemeltető folyamatosan dolgozik a hibák elhárításán, a nyári időszakban is teljes kapacitással, ennek ellenére sokszor előfordul, hogy egy-egy javítás után rövid időn belül újra meghibásodik ugyanaz a gép.

A folyamatos technikai problémákat az elöregedett géppark és az elhasználódott hardvereszközök okozzák. Hosszú távon csak az automaták teljes körű korszerűsítése hozhat érdemi megoldást, hiszen a készülékekben nemcsak a nyomtatók, hanem a bankjegy- és érmekezelők, valamint a bankkártyás terminálok cseréje is szükséges.

 

Hamarosan teljesen megújul a hálózat

A BKK már lefolytatta az automatahálózat teljes megújításához szükséges közbeszerzési eljárást, a Fővárosi közgyűlés pedig biztosította a munkához szükséges forrást. Ezek a lépések nemcsak további öt évre biztosítják az automatahálózat működését, hanem lehetővé teszik az eszközök teljes korszerűsítését is.

A 2025-ben induló projekt során a meglévő automaták felújítása mellett vadonatúj, modern készülékek is érkeznek a legforgalmasabb helyszínekre. A Deák Ferenc téren és az Oktogonnál már most is kipróbálhatók azok az új generációs, nagy kijelzős automaták, amelyekből 35 darab váltja fel a régi gépeket. A teljes hálózat felújítása 2026-ban fejeződik be.

A BKK termékei továbbra is több csatornán elérhetők, mindenki megtalálhatja a számára legpraktikusabb vásárlási módot. A jegy- és bérletautomaták mellett kényelmes vásárlási lehetőséget biztosít a bárhol, bármikor elérhető BudapestGO, aki pedig a személyes vásárlást kedveli, az a BKK ügyfélközpontjaiban is hozzájuthat kedvelt termékeihez.