Budapest, 2025. július 7. – Közel két hónapja elérhetők a BudapestGO új vásárlási funkciói: a kosár funkció, illetve a más felhasználó részére történő vásárlási lehetőség. A BKK ügyféligényekre reagáló fejlesztéseit hétről hétre egyre többen használják. A „kosár” funkcióval a bevezetés óta már több mint 7 ezren vásároltak egyszerre leginkább két különböző terméket, mióta pedig akár más számára is lehet jegyet vagy bérletet venni az applikációban, összesen több mint 11 ezer terméket vettek egymásnak a BKK ügyfelei.
Május elején régóta várt, a vásárlási folyamatokat egyszerűsítő fejlesztéseket jelentett be a Budapesti Közlekedési Központ. A társaság egyik újdonsága a „kosár” funkció, melynek lényege, hogy egy tranzakcióval egyszerre többféle jegyet vagy bérletet is lehet vásárolni. Így egy eseti jeggyel utazó ügyfél egyidejűleg vehet például 10-es gyűjtőjegyet és 30 perces jegyet is, és az adott utazáshoz igazíthatja, hogy mikor melyik jegyet használja fel.
Az új fizetési megoldás bevezetése óta több mint 7 ezer vásárló több mint 8 ezer tranzakciót bonyolított le ebben a formában, ami azt jelenti, hogy hetente átlagosan 1-1,3 ezer ügyfél használja. Május 6. és június 22. között összesen 32,3 millió Ft értékben vásároltak a „kosár” funkcióval a BPGO ügyfelei.
Egy vásárlás alkalmával átlagosan 3700-3800 Ft értékben tesznek terméket a kosárba a közösségi közlekedők, és az elmúlt közel két hónap alatt a legnagyobb számban az eseti jegyekből (10-es gyűjtő, 30 perces jegy, vonaljegy) vásároltak így. A 10-es gyűjtő-, a vonaljegy és a 90 perces jegy mellé legtöbbször 30 perces jegyet, míg a 30 perces jegyek mellé leggyakrabban vonaljegyet tettek a BKK ügyfelei.
Legtöbbször jegyet vesznek egymásnak az ügyfelek
Újdonság az is, hogy az ügyfelek már nemcsak saját maguknak, hanem más felhasználónak is vehetnek bérletet vagy jegyet. A vásárlás során meg kell adni a kedvezményezett BudapestGO-azonosítóját (amelyet a Továbbiak / Profil / Személyes adatok menüpontban lehet elérni), bérletvásárlás esetén pedig ezenfelül a kedvezményezett személyazonosításra szolgáló igazolványának típusát és számát is. Fizetés után egyszerűen megjelenik a megadott felhasználó fiókjában a termék, aki azt szabadon felhasználhatja. Az új funkciónak köszönhetően például a 14 évnél idősebb gyermeket nevelő szülők egyszerűbben vehetnek bérletet a gyermeküknek, hiszen a vásárlást a saját alkalmazásukban végezhetik el, a megvett bérlet viszont a gyermeküknél jelenik meg.
A más számára történő vásárlást is hamar megkedvelték a BKK ügyfelei: a bevezetés óta eltelt szűk két hónapban 22 különböző termékből összesen több mint 11 ezer darabot vásároltak egymásnak. A használók száma egyre emelkedik, júniusban már átlagosan napi 262 terméket vásároltak a funkcióval, ami a májusi adathoz képest közel 50 százalékos emelkedés.
A legtöbbet eseti jegyekből (vonaljegy, időalapú jegyek) vettek egymásnak az utasok, ezek a termékek adták a másnak vásárolt termékek 71 százalékát, míg a napijegyek 18 százalékot, a bérletek pedig az összes vásárlás 11 százalékát tették ki.