Budapest, 2021. április 1. – Az ünnepi hétvégén is a gyalogosok és a kerékpárral közlekedők rendelkezésére áll a rakpart, ezzel segítve, hogy kevesebben gyűljenek össze a közismert kirándulóhelyeken.
Nagypéntektől húsvét hétfőig – valamint őszig minden hétvégén – újra megnyílik a pesti rakpart a Margit híd és a Közraktár utca között, amelyet a gyalogosok és kerékpárral közlekedők vehetnek birtokba. Erre az útszakaszra péntek reggel 6 órától hétfő este 7 óráig nem lehet behajtani autóval.
A BKK mindenkit arra kér, hogy tartsa be a járványügyi szabályokat a rakparton és más szabadtéri helyszíneken egyaránt. Megfelelően viseljék a maszkot, valamint tartsák az előírt védőtávolságot. Vigyázzunk egymásra és magunkra!