Közel kétezren használják naponta a bringasávot az Andrássy úton - a legtöbben szerdán ülnek biciklire a budapestiek
2012.10.11. 14:36
Az Andrássy utat mintegy kétezer kerékpáros használja naponta. Az Andrássy út – Nagymező utca kereszteződésében elhelyezett számláló, júliusi elindítása óta közel 98.000 biciklist regisztrált. Budapest kerékpáros forgalma folyamatosan növekszik. A BKK megalakulása óta dolgozik a város kerékpáros infrastruktúrájának javításán: számos forgalomtechnikai és infrastrukturális fejlesztést vittünk véghez az elmúlt két évben. Természetesen a jövőben is folytatódnak a fejlesztések a kerékpáros közlekedésben, ahhoz azonban, hogy ezeket megfelelően megtervezhessük és megalapozhassuk, hiteles adatokra van szükségünk.
A BKK ezért Budapest egyik forgalmas kerékpáros útvonalára, az Andrássy útra korszerű kerékpárszámláló berendezéseket telepített, melyek segítségével pontosan meghatározható az adott ponton áthaladó biciklisek száma. Fontosnak tartjuk, hogy ezeket az adatokat a nyilvánosság elé tárjuk, így elkészítettük a mérőeszköz webes megjelenését is, az oldal az alábbi két képre kattintva érhető el. [caption id="attachment_17278" align="aligncenter" width="300" caption="Kerékpárszámláló - Budapest - Andrássy út, a Nagymező utcánál, befelé"][/caption]
[caption id="attachment_17279" align="aligncenter" width="300" caption="Kerékpárszámláló - Budapest - Andrássy út, a Nagymező utcánál, kifelé"][/caption]
Az új berendezések már üzemük első időszakában értékes adatokat szolgáltattak: pontos képet kaphattunk a napi forgalomról, a hétvégi és hétköznapi eloszlásról. Az adatokból kitűnik, hogy a hétköznapi forgalom jelentősen meghaladja a hétvégit, a közlekedők valóban javarészt munkába járáshoz használják kerékpárjaikat. Természetesen az egyes napok időjárása is befolyásolja a biciklisek számát, erről is fontos adatokat nyertünk. Az Andrássy utat irányonként kb. ezer kerékpáros használja naponta, a számláló elindítása óta közel 90 ezer biciklist regisztrált. Az adatok alátámasztják a kerékpáros infrastruktúra további fejlesztésének szükségességét.